wybieranie okularów

Jak kupować okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne muszą być odpowiednio dobrane, aby spełniały swoje zadanie. Każda osoba, która potrzebuje takich okularów, powinna udać się do profesjonalnego salonu optycznego, w którym doświadczona osoba pomoże dobrać odpowiedni fason oprawek i przygotuje okulary z wymaganymi szkłami.

Aktualnie coraz popularniejsze stają się zakupy okularów korekcyjnych online. Przez Internet również można dobrać odpowiednie okulary, należy jednak zwrócić uwagę na ważne aspekty wybranego modelu. Niezależnie od tego, czy kupujesz okulary korekcyjne online, czy bezpośrednio w salonie optycznym, możesz skorzystać z naszych wskazówek, dotyczących kupowania okularów korekcyjnych.

Krok 1 – Określ rodzaj okularów

Istnieje kilka rodzajów okularów korekcyjnych. Większość z nich dostosowana jest indywidualnie do wady wzroku kupującego. Musisz wiedzieć, jaka jest Twoja wada wzroku i na jej podstawie określić, czy potrzebujesz okularów typu plusy, minusy, czy też okularów progresywnych. W tym celu najlepiej skonsultować się z okulistą lub optometrystą, który wykona odpowiednią diagnostykę. W ofercie szkieł korekcyjnych można znaleźć także okulary dla kierowców zwiększające ostrość widzenia, okulary fotochromowe, okulary z polaryzacją czy okulary do komputera. Dopiero po ustaleniu rodzaju szkieł, można przejść do kolejnych etapów doboru okularów korekcyjnych.

Krok 2 – wybierz rodzaj oprawek

W salonie optycznym znajdziesz szeroki wybór oprawek, które należy dopasować nie tylko pod względem indywidualnych upodobań, ale też do kształtu twarzy. Przykładowo osobom o twarzy kwadratowej zaleca się okulary w okrągłych lub owalnych oprawkach, a osobom o twarzy owalnej oprawki kwadratowe lub prostokątne.

Kształt oprawek powinien być odpowiednio dopasowany, aby okulary dobrze prezentowały się na twarzy. Jeżeli chodzi o grubość i kolor oprawek, podczas wyboru możesz kierować się osobistymi preferencjami.

Krok 3 – dobierz rozmiar okularów

Warto wiedzieć, jaki rodzaj oprawek będzie odpowiedni dla indywidualnych wymiarów oczu i twarzy. Kupując okulary bezpośrednio u optyka, można przymierzyć kilka modeli, a dodatkowo specjalista może zmierzyć rozstaw oczu i dostosować do niego zarówno szkła, jak i oprawki. Osoby, które wcześniej nosiły okulary, nie powinny mieć problemu z doborem nowego modelu. Natomiast początkujący, przed zakupem okularów, powinni skontaktować się z optykiem, który pomoże w dobraniu odpowiednich soczewek i oprawek, i ułatwi dopasowanie ich do twarzy klienta.

Jak kupować okulary korekcyjne – dokładnie sprawdź swoje zamówienie

Zarówno podczas zakupów online, jak i stacjonarnie, optyk potrzebuje kilku dni na przygotowanie okularów dla indywidualnego klienta. Odbierając towar na miejscu, najlepiej od razu sprawdzić, czy okulary są dobrze dopasowane, i czy szkła pełnią wymaganą funkcję korekcyjną. Decydując się na zakup okularów korekcyjnych przez Internet, jeszcze przed dokonaniem zamówienia, warto sprawdzić, czy salon oferuje darmowy zwrot lub wymianę towaru w przypadku złego dopasowania okularów. Pamiętaj, że okulary korekcyjne muszą być dostosowane indywidualnie do wady. Źle dopasowane szkła nie tylko nie zwiększą komfortu widzenia, ale mogą pogłębić problemy ze wzrokiem.

Inne artykuły