Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Badanie wzroku, okulista, optometrysta, optyk - Siedlce, Łuków

Menu
close
O firmie Oferta Promocje Nasze marki Badanie wzroku Kontakt
Facebook Instagram

Pomiar ciśnienia oka

Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego oka – Siedlce, Łuków


Ciśnienie oka inaczej wewnątrzgałkowe odpowiada za prawidłowe napięcie gałki ocznej. Zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie może doprowadzić do ubytków w polu widzenia lub całkowitej utraty widzenia, dlatego niezwykle ważne jest regularne badanie ciśnienia w oku. Łuków i Siedlce to miasta, w których przeprowadzamy pomiar ciśnienia oka z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu japońskiej marki NIDEK.

 

Pomiar ciśnienia oka jako profilaktyka jaskry i innych chorób

 

Mierzenie ciśnienia oka to najlepsze badanie przesiewowe w kierunku jaskry. Jaskra jest najczęstszą chorobą prowadzącą do znacznych powikłan z utratą widzenia łącznie i powinna być diagnozowana bardzo szybko. Utrata wzroku spowodowana przez jaskrę jest nieodwracalna i oprócz cukrzycy stanowi najczęstszą przyczynę trwałej ślepoty. Zaleca się, aby po ukończeniu 40. roku życia wykonać minimum jeden raz w roku badanie kontrolne ciśnienia oka. Prawidłowe ciśnienie wewnątrz gałki ocznej powinno mieścić się w granicach 10-21 mmHg.


Inne przyczyny wysokiego ciśnienia oka:


● przyjmowanie niektórych leków (np. steroidowych),
● nadciśnienie tętnicze,
● ostry lub przewlekły stan zapalny oka, np. w zapaleniu tęczówki lub rogówki,
● zespół pseudoeksfoliacji (rzekomego złuszczania).


Niektóre przyczyny niskiego ciśnienia oka:

● stosowanie niektórych leków (np. moczopędnych),
● stany zapalne naczyniówki,
● niedociśnienie tętnicze,
● cukrzyca,
● urazy oka,
● zanik gałki ocznej

 

Kiedy badanie ciśnienia oka jest wskazane?


Oprócz kontrolnego badania u osób, które ukończyły 40 lat, mierzenie ciśnienia oka zaleca się również w przypadku wystąpienia bólów głowy i oczu, zaburzeń widzenia czy mroczków w polu widzenia. Nieprawidłowe ciśnienie oka może jednak nie dawać żadnych objawów, dlatego tak ważne jest regularne jego badanie.

Kontrolę ciśnienia oka powinny również regularnie wykonywać osoby:

● u których zdiagnozowano odwarstwienie lub rozdarcie siatkówki,

● ze schorzeniami plamki żółtej,

● z poważnymi wadami refrakcji, czyli np. z wysoką krótkowzrocznością lub nadwzrocznością,

● u których rozpoznano wrodzone wady budowy gałki ocznej,

● z chorobami metabolicznymi.

 

Częstego badania ciśnienia oka i regularnej obserwacji wymagają też pacjenci po urazie lub operacji gałki ocznej albo poddawani laseroterapii z powodu zmian cukrzycowych lub laserowej korekty wady wzroku.


Siedlce i Łuków to miasta, w których przeprowadzamy badanie metodą push-up tzw. bezdotykową, nie wymagającą znieczulenia miejscowego. Jest to szczególnie istotne dla osób, któe nie mogą stosować znieczulenia. Badanie trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund i jest całkowicie bezbolesne. Bezdotykowa metoda badania chroni również powierzchnię oka przed ewentualnym zakażeniem lub uszkodzeniem delikatnego nabłonka rogówki. Ile kosztuje badanie ciśnienia w oku? Cena badania w naszym gabinecie wynosi jedynie 20 zł. Koszt obejmuje dwie usługi:


● tonometria – pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego umożliwiający uzyskanie informacji o wysokości ciśnienia wewnątrz gałki ocznej,
● pachymetria – dodatkowe badanie diagnostyczne polegające na pomiarze grubości rogówki, stosowane w celu rozszerzenia diagnozy uzyskanej podczas wykonania tonometrii.


Zapraszamy do naszego gabinetu okulistyczno-optometrycznego INVISION w celu zbadania ciśnienia oka i rozpoczęcia ewentualnego leczenia.

 

Kontakt

Invision - optyk, okulista, okulary
Siedlce

ul. Czerwonego Krzyża 21

08-110 Siedlce

tel. 25 631 06 10

siedlce@invision.com.pl

Godziny otwarcia:

pn.-pt. 10:00-18:00

sobota 10:00-14:00

Gabinet okulistyczno - optometryczny

pn.-pt. 10:00-18:00

sobota 10:00-14:00

Łuków

ul. Międzyrzecka 6

21-400 Łuków

tel. 25 794 66 00

lukow@invision.com.pl

Godziny otwarcia:

pn.-pt. 9:30-17:30

sobota 10:00-14:00

Gabinet okulistyczno - optometryczny

pn.-pt. 9:3017:30

sobota 10:00-14:00